2021-2022 Güz Yarıyılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Oryantasyon Eğitimi Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirildi
1.11.2021

31.10.2021 tarihinde, 2021-2022 Güz Yarıyılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı öğrenci ve sorumlu öğretim üyelerine yönelik çevrim içi olarak Oryantasyon Eğitimi gerçekleştirildi. Oryantasyon Eğitimi kapsamında ilk olarak, Eğitim Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı eğitim-öğretimden sorumlu yönetim üyesi Prof. Dr. Refik BALAY, bir açılış konuşması yaptı. Prof. Dr. Refik BALAY konuşmasında, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına kayıt yapan öğrencilerimiz için eğitim-öğretim dönemini verimli geçirmelerini ve bu sürede öğretim üyeleri ve derslerden istifade ederek mezun olmaları temennisinde bulundu.

Ardından, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin ŞİMŞEK tarafından; dersler, ders içerikleri, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı web sayfası, akademik takvim gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı. Daha sonra Eğitim Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Menderes ÜNAL tarafından Öğretmenlik Uygulaması dersinin içeriği ve uygulamasıyla alakalı öğrencilere bilgiler verildi. Son olarak, öğrencilerin sorularının da cevaplandırıldığı oryantasyon programında, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf Ziya OLPAK tarafından Öğretmenlik Uygulaması dersinin uygulama esasları, ders muafiyetleri, genel usul ve esaslara yönelik açıklamalar yapıldı.