Akademik Personel

Eğitim Bilimleri Öğretim Üyeleri

      EĞİTİM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ; Doç.Dr.Hüseyin ŞİMŞEK (BAŞKAN)

  1. - Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı

Unvanı, Adı ve Soyadı                         :           Uzmanlık Alanı                                  :

  1. Doç.Dr.Hacı Ömer BEYDOĞAN (A.B.D. BAŞKANI)
  2. Arş.Gör.Şeyma ERBAY                              Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme

 

  1. - Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı

Unvanı, Adı ve Soyadı                         :           Uzmanlık Alanı                                  :

1-Prof.Dr.Mehmet TAŞDEMİR                          İlköğretimde Program Geliştirme Öğretimi

2-Doç.Dr.Nihat ÇALIŞKAN                                           Eğitim Programları ve Öğretimi

3-Doç.Dr.Rüştü YEŞİL                                                    Eğitim Programları ve Öğretimi

4-Doç.Dr.Hacı Ömer BEYDOĞAN                               Eğitim Programları ve Öğretimi

5-Doç.Dr.Hüseyin ŞİMŞEK                                           Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme

6-Yrd.Doç.Dr.Sadık Yüksel SIVACI                            İlköğretimde Program Geliştirme Öğretimi

7-Yrd.Doç.Dr.Menderes ÜNAL                                      Eğitim Programları ve Öğretimi

8-Arş. Gör. Dr. Tarık Başar                                            Eğitim Programları ve Öğretimi

9-Arş.Gör.Sultan Selen KULA                                        Eğitim Programları ve Öğretimi

 

  1. - Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı

Unvanı, Adı ve Soyadı                         :           Uzmanlık Alanı                                  :

  1. Doç.Dr.Nuri BALOĞLU     (A.B.D. BAŞKANI)                Eğitim Yönetimi ve Denetimi
  2. Doç.Dr.Cemalettin İPEK                             Eğitim Yönetimi ve Denetimi
  3. Yrd.Doç.Dr.Halit ERTUĞRUL                   Sosyoloji Anabilim Dalı
  4. Yrd. Doç. Dr. Mustafa ERDEM                  Eğitim Yönetimi ve Denetimi
  5. Öğr.Gör.Fatma Hümeyra YÜCEL               Eğitim Yönetimi ve Denetimi
  6. Arş.Gör.Zeki ÖĞDEM                                Eğitim Programları ve Öğretimi

 

 

  1. - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı
  • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı

Unvanı, Adı ve Soyadı                                  :           Uzmanlık Alanı                                  :

  1. Yrd.Doç.Dr.Davut AYDIN           (A.B.D. BAŞKANI)               Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

 

  1. Doç.Dr.Cengiz ŞAHİN                             Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
  2. Yrd.Doç.Dr.Dilek GENÇTANIRIM KURT        Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
  3. Öğr.Gör.Dr.Ertuğrul TALU                                  Çocuk Gelişimi ve Eğitimi
  4. Öğr.Gör.Kadir KESKİNKILIÇ                 Eğitimde Psikolojik Hizmetler
  5. Arş.Gör.Önder BALTACI                        Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
  6. Arş.Gör.Neslihan BOLAT                                    Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Alan Eğitimcileri

BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ BÖLÜMÜ;

1.1   – Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı

  • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Programı

 

Unvanı, Adı ve Soyadı                            :           Uzmanlık Alanı                                  :

  1. Yrd.Doç.Dr.Mustafa YAĞCI (BAŞKAN)      Elektronik Bilgisayar Eğitimi
  2. Yrd.Doç.Dr.Erhan GÜNEŞ                             Elektronik Bilgisayar Eğitimi
  3. Yrd.Doç.Dr.Uğur BAŞARMAK                     Elektronik Bilgisayar Eğitimi
  4. Yrd.Doç.Dr.Yusuf Ziya OLPAK                    Bilgisayar ve Öğr.Tek.Öğretmenliği
  5. Arş.Gör.Dr.Ömer Faruk İSLİM                                  Bilgisayar ve Öğr.Tek.Eğitimi
  6. Arş.Gör.Gül ÖZÜDOĞRU                             Bilgisayar ve Öğr.Tek.Öğretmenliği

MATEMATİK ve FEN BİLİMLERİ EĞİTİMİ BÖLÜMÜ;

  1. - Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı
  • Fen Bilgisi Öğretmenliği Programı

Unvanı, Adı ve Soyadı                                    :           Uzmanlık  Alanı                                 :

  1. Doç.Dr.Özlem AFACAN (A.B.D. BAŞKANI)                              Fen Bil.Öğretmenliği
  2. Prof.Dr.Dr.Şakir ÖZKURT                                    Biyoloji Eğitimi
  3. Doç.Dr.Neslihan ÖZBEK                           Kimya
  4. Doç.Dr.Abdullah AYDIN                          Kimya Eğitimi
  5. Doç.Dr.Nihat ARIKAN                             Fizik
  6. Yrd.Doç.Dr.Ömer EYÜBOĞLU                Fen Bilimleri Eğitimi (Biyoloji)
  7. Yrd.Doç.Dr.Dilber POLAT                                    Biyoloji Öğretmenliği
  8. Yrd.Doç.Dr.Tezcan KARTAL                   Sınıf Öğretmenliği
  9. Arş.Gör.Hüseyin ATEŞ                              Fen Bilgisi Öğretmenliği
  10. Arş.Gör.Gülşah ULUAY                            Fen Bilgisi Öğretmenliği

 

 

  1. – Matematik Eğitimi Anabilim Dalı
  • İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı

Unvanı, Adı ve Soyadı                                    :           Uzmanlık  Alanı                                 :

  1. Yrd.Doç.Dr.Yasemin KIYMAZ     (A.B.D. BAŞKANI)    Matematik Öğretmenliği
  2. Yrd.Doç.Dr.Bülent ALTUNKAYA                       Matematik
  3. Yrd.Doç.Dr.Ferdağ KAHRAMAN AKSOYAK      Matematik Öğretmenliği
  4. Yrd.Doç.Dr.Okan KUZU                          Matematik Öğretmenliği
  5. Yrd.Doç.Dr.Serdal BALTACI                   Matematik Öğretmenliği
  6. Yrd.Doç.Dr.Muhammet ARICAN             Matematik Eğitimi
  7. Arş.Gör.Tuba CEYLAN                           Matematik Eğitimi
  8. Arş.Gör.Cahit AYTEKİN                          Matematik Öğretmenliği
  9. Arş.Gör.Bilal ÖZÇAKIR                           Matematik Öğretmenliği
  10. Arş.Gör.Büşra KARTAL                           Matematik Öğretmenliği
  11. Arş.Gör.Zekiye MORKOYUNLU                Matematik Öğretmenliği

SOSYAL BİLİMLER VE TÜRKÇE EĞİTİMİ BÖLÜMÜ;

  1. – Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı
  • Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Programı

Unvanı, Adı ve Soyadı                                    :           Uzmanlık Alanı                                  :

  1. Prof.Dr.Hayriye SAYHAN            (A.B.D. BAŞKANI)                Fiziki Coğrafya
  2. Prof.Dr.Sencer Remzi SAYHAN               Fiziki Coğrafya
  3. Doç.Dr.Ahmet GÜNDÜZ                          Tarih (Yakınçağ Tarihi)
  4. Doç.Dr.Çağrı ÖZTÜRK DEMİRBAŞ         Ortaöğretim Coğrafya Öğretmenliği
  5. Doç.Dr.Tekin ÇELİKKAYA                     Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
  6. Doç.Dr. Zafer KUŞ                                                Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
  7. Yrd.Doç.Dr.Hasan   KARAKÖSE             İslam Tarihi ve Sanatları
  8. Yrd.Doç.Dr.Nazmi ÖZÇELİK                   Tarih (Türkiye Cumhuriyet Tarihi)
  9. Yrd.Doç.Dr.Bengül BOLAT                                  Tarih (Türkiye Cumhuriyet Tarihi)
  10. Arş.Gör.Hamza YAKAR                           Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

 

 

  1. – Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı
  • Türkçe Öğretmenliği Programı

Unvanı, Adı ve Soyadı                                               :           Uzmanlık  Alanı                     :

  1. Prof.Dr.Sevim Nilay IŞIKSALAN (A.B.D. BAŞKANI)                Yeni Türk Edebiyatı
  2. Yrd.Doç.Dr.Zeynel HAYRAN                               Yeni Türk Edebiyatı
  3. Yrd.Doç.Dr.Bahadır GÜLBAHAR                                    Yeni Türk Edebiyatı
  4. Yrd.Doç.Dr.Remzi CAN                                       Türkçe Öğretmenliği
  5. Yrd.Doç.Dr.Mustafa TÜRKYILMAZ                    Türkçe Öğretmenliği
  6. Yrd.Doç.Dr.Abdulkerim KARADENİZ                 Türk Dili ve Edebiyat Öğrt.
  7. Yrd.Doç.Dr.Nilay ÇAĞLAYAN DİLBER             Türkçe Öğretmenliği
  8. Öğr.Gör.İsmail KASAP                                         Türk Halk Edebiyatı

 

TEMEL EĞİTİM BÖLÜMÜ;

  1. – Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı
  • Okul Öncesi Öğretmenliği Programı

Unvanı, Adı ve Soyadı                                    :           Uzmanlık Alanı                                  :

  1. Yrd.Doç.Dr. Hasan Dilek   (A.B.D. BAŞKANI)                Okul Öncesi Eğitimi
  2. Yrd.Doç.Dr.Ayşegül SELİMHOCAOĞLU          Çocuk Sağlığı ve Eğitimi
  3. Yrd.Doç.Dr.Ümit DEMİRAL                     Fen Bilgisi Eğitimi
  4. Yrd.Doç.Dr.Şükran UÇUŞ GÜLDALI       Sınıf Öğretmenliği
  5. Öğr.Gör.Dilber MERCAN                          Okul Öncesi Eğitimi (Görevlendirme)
  6. Arş. Gör. Dr. Dilek ALTUN                      Okul Öncesi Eğitimi
  7. Arş.Gör.Ahmet Sami KONCA                   Okul Öncesi Öğretmenliği

 

 

  1. – Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı
  • Sınıf Öğretmenliği Programı

Unvanı, Adı ve Soyadı                                    :           Uzmanlık Alanı                                  :

  1. Doç.Dr.Bayram TAY         (A.B.D. BAŞKANI)                İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
  2. Doç.Dr.Ayfer ŞAHİN                                Sınıf Öğretmenliği
  3. Doç.Dr.Mutlu Pınar DEMİRCİ GÜLER     İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği
  4. Yrd.Doç.Dr.Dr.Adem TAŞDEMİR                        Fen Bil.Öğretmenliği
  5. Yrd.Doç.Dr.Yurdal DİKMENLİ                Türkiye Coğrafyası
  6. Yrd.Doç.Dr.Yakup AKYEL                                  Beden Eğitimi ve Spor
  7. Yrd. Doç.Dr.Osman ÇİL                            Sınıf Öğretmenliği
  8. Öğr.Gör.Kazım CEYLAN                          Tarih Eğitimi
  9. Öğr.Gör.Hayati ŞAHİN                             Ülkeler Coğrafyası
  10. Öğr.Gör.Necati KARAYEL                                   Müzik Eğitimi
  11. Öğr.Gör.Rıfkı KADIOĞLU                                   Kimya Öğretmenliği
  12. Öğr.Gör.Figen TAŞDEMİR                                    Sınıf Öğretmenliği
  13. Okutman Ayşe DÜNDAR                         Resim İş Eğitimi (Görevlendirme)
  14. Arş.Gör.Murat BAŞ                                               Sınıf Öğretmenliği

Copyright © BAUM 2015